Styluji, styluješ, stylujeme...

upraveno 20. října 2012 v Všeobecná diskuze

Montezumův návrh, at nemusíš čekat :-)

PS: To je asi markdown, že? Tomu bych se rád vyhnul, sám ho neumim a ještě to učit ostatní. Už takhle mi nadávali za HTML :-)

2456714

Komentáře

  • tož jedno z toho pomohlo :-)
  • No bylo na čase :)
  • Koukám, že počítadlo zobrazení moc nefachá :-)
  • upraveno 29. srpna 2012
    Zrovna jsem to chtěl napsat. Možná se to aktualizuje třeba jen jednou za hm... den třeba? Asi jsem moc optimista, spíš je to podrbané...

    ne to nebude ono, na http://vanilla.ungdomsrod.dk mu to funguje...
  • uvidíme... kdyžtak to provizorně spraví display:none :-)
  • Jo to je taky možnost, ale co se dívam tak na locale se mi to taky neaktualizuje hned, přitom tam 4 a 2 zobrazení mám, takže uvidíme..
  • tak už se to začíná rýsovat, Dneska jsem se zaměřil na výkon webu, zrušil ten krásnej a le náročnej slider a našel jinej. Na youtube videa nakonec slider nebude, našel jsem pěknej plugin co umí snadný import z YT. Ubral jsem výskyt toho krásnýho fontu :-) Ještě musím vymyslet ten sidebar... o víkendu zkusím podobný styl nasadit na vanillu.
  • a musim dořešit, proč se docela nepříjemně často nenatahnou styly/skripty toho slideru - to blblo i s tim minulym. Snad pomůže cachování...
  • upraveno 31. srpna 2012
    Rýsuje se to pěkně :). S tim sliderem jsi udělal dobře. Jo všiml jsem si, že to nějak blbne. Jinak osobně bych urychlil "skok" toho tlačítka nahoru, aspoň tak jak je to tady ve vanille, takhle je to strašně pomalý.

    No když se na to tlačítko"to-top" dívám na delších stránkách, tak ta rychlost je vcelku v pohodě.
  • tak jsem to možná odhalil, asi to dělá ten plugin Pinterestu.
  • Pěkně jsi to tu nastyloval :).

    Já mám další jednu otravnou poznámku --
    Mně už delší dobu trošku vadí jedna věc. Je to spíš na Montezumu. To pozadí je super, ale co mi vadí, že ty efekty nahoře ("oheň" a "led") vypadají trošku zkomprimovaně a nevýrazně.
    Ukázka co by se s tím dalo dělat -- originál, modifikace. Tou mojí lehkou upravou jsem zdrabal zbytek, je to spíš na ukázku, navíc i tak to v 100% zvětšení vypadá zkomprimovaně. Já vím, zase si na něco stěžuju :D, pokud souhlasíte, tak to i já můžu zkusit klidně upravit (nevadíli to Mentemu). V takovém případě by však bylo ideální, kdyby mi poslal zdrojový soubor, pokud má. Druhá možnost je ty efekty tam nedávat. Takže co myslíš aleku? :)
  • No ještě je na tom dost práce...

    pozadí - hele mě se líbí, jak jsi to zvýraznil. Já už Montemu při prvních návrzích říkal, že by to mohlo bejt výraznější, vzhledem k tomu, jak málo toho bude vidět. Nevim, jestli to tu čte, kdyžtak mu to pošlu.

    PS: můžeš mi pls, okomentovat pár různých topiců? kvůli stylování těch signaizátorů Nových apod. Jak nemůžu do dashboardu, nevim zas jaký heslo mam pro jiného usera :-)
  • Jo práce je tu ještě určitě dost, ale když to tak vidím... :)
  • upraveno 1. září 2012
    Nevím jestli o tom víš, ale vypadá to, že některé prohlížeče nedokážou zobrazit ten styl co je použit u některých nadpisů. viz obrázek (firefox):
    image

    Zkoušel jsem i v IE9. V chromu se to zobrazuje správně. Zato jsem v chromu zaznamenal jinou věc -- stránka docela laguje (nízké FPS), je to vidět, když scroluju (na mém notebooku to není až tak hrozné, ale zkoušel jsem to na pc s win 7 a tam to laguje ještě víc). Docela bych vsadil na to, že to taky dělá ten efekt na těch nadpisech.
  • o tom nadpisu vim, je to spíš takovej pokus - ani nevim, jestli to zůstane (a omezim to na vybraný prohlížeče) nebo ne. Já všechno dělám v chromu a ostatní prohlžeče zatim neřešim.

    s tím druhym nevim - moc to nepozoruju, ale možná jen cítím vělký zlepšení oproti době s tím starým sliderem. A sázím, že na webu všemu pomůže cachování.
  • s tím nadpisem máš asi pravdu, stránky jezdí plynulejc, když se to vyhodí - aspon tady na foru. Takovej pěnej efekt :-/

    no každopádně forum už začíná vypdat k světu...
  • Efekt to je pěkný no, škoda. Jop, už to začíná vypadat :)
  • No pro dnešek konec, musim jít připravit ty povídky pro otravy na IF :-)
  • Na webový části je nastylován sidebar - Monte si na mě vymyslel těžko realizovatelný návrh, ale nakonec jsem to snad dal a funguje i responzivně :-)

    Ještě to budeme graficky ladit. Možná nějaký vzor, možná světejší... nevim, nápad?

    A přemejšlim, jestli i tady na foru neudělat stejně širokej sidebar...
  • upraveno 3. září 2012
    Tak to se povedlo :), vypadá to dobře. Pokud jde o vzor, tak mi to přijde jako dobrý nápad, pokud se najde nějaký vhodný, nevím jak by vypadalo něco takového v bílém provedení:
    //smazáno, zkusím se podívat po něčem jiném, tohle se moc nehodí...
    Ale jak už jsem dříve říkal, moc se mi nelíbí ten šum na pozadí, takže bych byl rád i za čisté pozadí bez vzoru :)

    edit: je těžší něco najít než jsem myslel... možná něco z tohoto, akorát světlejší? http://www.graphicswall.com/gray-seamless-pattern-set-for-web-designers
  • Tak už tam je lepší varianta od Monteho a ještě prý zkusí nějaký vzor.

    Šum na pozadí mě taky nebere, posílal jsem mu tvůj návrh.
  • Tak přemýšlím nad položkou v menu Domů. Asi je trochu matoucí ve chvíli, kdy je člověk na foru a v drobečkový navigaci je Domů trochu jiný odkaz...
  • upraveno 3. září 2012
    Jj, je to dost matoucí, několikrát už jsem se spletl.

    Jinak btw. co tady dělá ta šipka vedle nicku vždy u nejnovějšího komentáře? :)
  • hnusná,co? To je jen naznačení nějakýho symbolu prvního nepřečteného komentáře. Musím najít lepší obrázek - tip?
  • Aha, to mě nenapadlo. Hm... tip, ani nevím co by se tam hodilo. Ono by možná nejlepší bylo dat vedle nicku nový (nějak zvýraznit), ale pro všechny nové příspěvkky nejlíp. Jen nevím, jak moc je to složité na implementaci...
  • Právě že tohle je slabina Vanilly, že označuje css třídou jen ten první nepřečtený, další už ne. To už by šlo snad ošetřit leda nějakou css pseudotřídou s uzly pro potomky - zkusím to, ale maj to označený naprd, asi to nepude.
  • Tak monte upravil to pozadí. Chtěl sem napsat, ale nedostal se přes CAPTCHU, kterou asi nemáme customizovanou. To se asi musí někde registrovat, stejně jako logování přes FB a TW.

    A dodal tedy obrázek do sidebaru. Líbí se mi to!
  • upraveno 4. září 2012
    Jj, líbí se mi to taky, ten vzor v sidebaru se mu povedl.

    Jo, CAPTCHA se musí nejdřív bohužel zaregistrovat.

    edit:Už by měla registrace funogvat.

Přidat komentář

bolditalicunderlinestrikecodeimageurlquotespoiler