Styluji, styluješ, stylujeme...

upraveno 20. října 2012 v Všeobecná diskuze

Montezumův návrh, at nemusíš čekat :-)

PS: To je asi markdown, že? Tomu bych se rád vyhnul, sám ho neumim a ještě to učit ostatní. Už takhle mi nadávali za HTML :-)

189101113

Komentáře

  • alek napsal(a):

    myslím, že jsou někde z http://www.iconfinder.com/ - možná tam budou i jiné ve vhodnějších barvách.

    Ty jo, mazec, to ani neznám tuhle stránku. :))
    alek napsal(a):

    Nebo třeba podklad počtu komentů na webu: http://www.icefire.cz/data/styly-img/comment-bubble.png

    Ten je super. Ten bych nechal jak je.
  • Ta stránka je výborná a hlavně spousta z toho je pro nekomerční užití free.
  • hele co ten slider? Máme tam tedy jeden obrázek, se kterým by mohl být potenciálně problém, že? Nedáme mu tam aspoň nějaký autorův podpis?
  • upraveno 26. října 2012
    jo a ještě jedna věc pro Monteho, kdyby měl někdy chut si hrát. Pro jednotlivé hlavní kategorie jsem nastvil náhledové obrázky pro web. Je to hlavně pro články které nemají vlastní obrázek - což je ted většina. A pro záchranu je pak defaultní ta moje IF mazanice, bohužel jí mám jen v malé velikosti, takže bych to rád změnil a i ty další ikony jsou tak spíš provizorní. Je tam ted tohle:

    image
  • Montezuma3 napsal(a):

    Tak tady:

    image

    Hotovo, co myslíte? Mám tomu nějak upravovat margin? Mně to přijde v pohodě.
  • ne to je v poho, je to prtavý, tak to margin nepotřebuje.

    Pokud potřebuješ do stylů na ostrym tak z nich právě vylejzam. a dneska asi i končim :-)
  • divný je, že občas mi ty ikony zmizej, třeba ted... ani refresh nepomoh
  • Ok, ve stylech udělám jen malou úpravu.

    No co se dívám, tak v databázi máš nastavený, že jsi nic nečetl.
  • JJ, zmizely ti. Ty ikony občas mizí. Třeba odpoledne, když se to spustilo a já vlezl na icefire, tak nebyly vidět, (ani moje, ani cizí) dokud jsem nevlezl do nastavení a neklikl na "uložit". Zaškrtané jsem je měl už z předchozího dne a tak to i zůstalo. Vsadím se, že když zítra vlezu na web, tak zase nebudou vidět, dokud nedám znova uložit.

    Margin je v pohodě
  • v profilu je zaškrtaný mam. Takže to bude stejný problém jako u několika lidí dnes - když jsem jim vlez do profilu a dal jen uložit, najdenou tam byly.
  • Hm.. to je fakt divný, dokud neklikneš na Uložit, nemělo by se do databáze nic ukládat. Tak to nechápu, proč se to v databázi samo přemazává, no budu se to snažit vyřešit :)
  • kdyžtak to tam pak napíšeme, kdyby se to stávalo časteji.
  • No to je ale hodně blbý. No nejhorší bude přijít na to, co to způsobuje. Není to třeba tím, že jste si měnili nastavení v profilu? Jen drobná změna třeba v nicku. Možná je chyba v tom, co se získává ze session -- vidíte zaškrtlé všechny checkboxy, ale ve skutečnosti se po kliknutí na save načte hodnoty nezaškrtnutých checkboxů. Kde jinde by mohl být problém netuším.
  • já jsem určitě nic neměnil. A třeba nevada si to nstavaovala i s nicky poprvé a až poté co jsem jí to uložil já se jí to tam proaplikovalo.
  • Hm.. to je divný, když je to jednou v databázi, tak by to tak mělo zůstat, dokud to uživatel sám nezmění -- v tom pluginu pracuju s db dvakrát, jednou při "update" sloupce UserHasRead (což je funkce, která se volá pouze po kliknutí na tlačítko Uložit) a podruhé při "select". No pokusím se něco podobného googlit.
  • Je ta komprese na vkládané obrázky pro avatar vypnutá nebo na minimu? Protože mě se zdá, že to moc né.
  • Komprese je zapnutá, ale ta moc nepomůže spíš nastavím velikost obrázku na cca 370px.

    btw ty jsi teď asi neměnil nastavení přečtených knih že? Zrovna jsem vytvářel funkcionalitu, která bude logovat každý přístup do databáze a zalogovalo se mi, že se ti to změnilo. Takže jsem o krok blíže k tomu to vyřešit.
  • Ne neměnil jsem je, a zmizely mi.
  • Já jsem nastavil, aby avatary měli v menší velikosti 100px.

    Pokud tam ted není na ten větší avatar 370 px, tak to tam dej. Děláš to taky přes config?
  • @alek zatím ani nevím, kde se to nastavuje :D
    @Montezuma3 no, docela rád to slyším, sice to hned tak nevyřeším, ale aspoň vím, co přibližně způsobuje ten problém
  • Hele já jsem zjistil, že hafo věcí jde udělat přes ten cofing vanilly (škoda že až dnes mě napadlo kouknout do config-default, co vše tam jde narvat :-)

    Dneska jsem skrze to upravil třeba to řazení v sidebaru. taky jsem tam nastavil mobilní vzhled a ten avatar:

    $Configuration['Garden']['Thumbnail']['Size'] = 100;

    Na ten větší obrázek asi bude toto:

    $Configuration['Garden']['Profile']['MaxHeight'] = 1000;
    $Configuration['Garden']['Profile']['MaxWidth'] = 250;

    Ale to už tam asi i bude dafaultně. Velikost se jinak omezuje pro tohle v css, tak že na tom netřeba nic měnit, řekl bych. Prostě si tam lidi musej nahrát dost velkej obrázek (min. 370px šířku). O kvalitě nevim... jen jsem zkoumal, zda jdou použít animované gify a sice jdou, ale pak nefunguje ten ořez a zmenšení, takže je asi lepší tohle nepodporovat. Navíc když vidím odpor k animovaným smajlíkům...
  • Mno když nahraji stejný obrázek (370px, pod 2MB) sem a tam, tak je vidět rozdíl v kvalitě.
    Tady se mírně rozmaže. A na ostrém webu se krom toho ještě sníží kvalita.
  • Jo to je dobrý, taky jsem nevěděl že se to tam všechno nastavuje.

    Jinak už vím, kdy se uživateli zruší knihy které četl -- když si změní avatar a určitě ještě přidalších akcích. No používám tam špatnou funkci, takže toto musím nějak vyřešit.
  • upraveno 26. října 2012
    zkus prosím ted na ostrém vložit znovu

    nastavil jsem : $Configuration['Garden']['UploadImage']['Quality'] = 100;
  • Jo, kvalitou už je to lepší. ;)
    Ale teď zase nefunguje vkládání png s průhledným pozadím :-??
  • nějaký příklad?
  • Jakej příklad?
  • obrázku s průhlednym pozadím.
  • jakýkoli .PNG prostě teď nejde nahrát PNG jako avatar
  • upraveno 26. října 2012
    a ted? opět na ostrym

    vložil jsem:
    $Configuration['Garden']['Upload']['AllowedFileExtensions'] = array('jpg','jpeg','gif','png', 'bmp', 'tiff', 'ico');

Přidat komentář

bolditalicunderlinestrikecodeimageurlquotespoiler