Styluji, styluješ, stylujeme...

upraveno 20. října 2012 v Všeobecná diskuze

Montezumův návrh, at nemusíš čekat :-)

PS: To je asi markdown, že? Tomu bych se rád vyhnul, sám ho neumim a ještě to učit ostatní. Už takhle mi nadávali za HTML :-)

1679111214

Komentáře

  • 550 kB to má od té doby, co jsem požádal o výšší kvalitu. To IE je strašná sračka, zkoušel jsem to na IE9 a tam už všechno vypadá v pohodě, až na horní panel, IE9 asi stále nepodporuje průhlednost :))
  • Háčky a čárky mi nefungují ve slideru, v těch modrých nadpisech na hlavní stránce (i když některá písmena s háčky tam jsou tak nevím, asi je to asi podle nálady) a pak v nadpisech uvnitř článků a...
    Mám Windows Vista, ale nechal bych to vyzkoušet ještě u někoho s Win, protože já jsem se nedávno hrabal ve fontech a udělal jsem si v tom pěknej brajgl. Takže možná je problém jen na mé straně.
    Ale na jiných webech jsem na problém s diakritikou nenarazil. Děje se mi to jen zde.
    To je tak, kde všude je ten problém, snad vám to nějak pomůže eliminovat ten problém.

    Pak jsem si ještě všiml, že když se vleze v menu do Sága, tak se ta položka podbarví černě, ale ostatní položky v menu tuto vlastnost nemají. Jen je text obarven do bíla.
  • Zobrazí se ti tady: http://fi.muni.cz/~xdedik/font-test/ všechny řádky v pořádku? Pokud ne napiš, které blbnou.
  • V první řádku se písmena s háčky (kromě Š) nahrazují jiným fontem. Stejnými jako jsou v předposledním řádku.
  • upraveno 5. října 2012
    Tak jsem zkusil dočasně zakomentovat Lucidu Sans, tak napiš jestli to pomohlo (jestli už se ti tady zobrazuje font správně)...
  • No to máš Monte fakt asi rozdrbaný styly, krom toho spešl fontu fakt nepoužívám něco extra.
  • upraveno 5. října 2012
    No pokud jde o to podbarvení tlačítka Sága, tak u mě je to stejný. Už jsem to tu myslím psal, že když jsem ve foru a kliknu přímo na tlačítko Sága, tak se pozadí toho tlačítka obarví do černa a přestane být průhledné.
  • jo, to je jasný, tohle zatim hlásit netřeba, neni dostylováno - já pak zahlásím ;-)

    mluvím jen o těch fontech, přepsal jsem se.
  • Teď už je to v pořádku. Tady na fóru. Na hlavní stránce je to pořád stejné.
  • upraveno 5. října 2012
    Jj zakomentoval jsem to jen tady ve foru. No ono to vypadá, že Lucida Sans (free, existuje i non free verze) nepodporuje české znaky. Soudím dle této stránky: http://www.ufonts.com/fonts/lucida-sans-regular.html kde můžu zadat i nějaký text pro zobrazení a české znaky to nepodporuje (kromě jak jsi psal písmena "š").

    @alek aha, tak to jo. No ono to vypadá na problém s Lucidou Sans (kterou já ani nemám, proto se mi to zobrazuje správně), takže bych ji asi vůbec nepoužíval.
  • vycházím ze současnýho IF, kde si nikdo nestěžoval a neviděl, jsem, že by byl někdy problém.
  • Jo chápu, je to divný... s fontoma je to občas těžký. Lucida Sans Unicode je podle všeho v pořádku.
  • Montezuma3Montezuma3 Karstark ☼
    upraveno 5. října 2012
    Já Lucidu Sansa mám a není s ní problém. Jo Unicode je lepší, ta umí i české znaky. Na původním IceFire nemám s fonty problém. Tam je také použita Lucida? Já to takhle od oka nepoznám.

    Ehm.. Lucidu Sans samozřejmě. Takový povedený překlep se mi ještě nestal :D
  • upraveno 5. října 2012
    No a když s Lucidou Sansa (pěkná zkomolenina :)) něco napíšeš v dejme tomu wordu tak se tam nevkládají české znaký (tedy nepodporuje české znaky)? Kdyby jo, tak by to teprve bylo superdivný :)
  • Montezuma3Montezuma3 Karstark ☼
    upraveno 5. října 2012
    V normální Sans mi české znaky nefungují. Když to zkusím, tak se mi to automaticky přepíše na Lucidu Unicode (v Ps)
  • upraveno 5. října 2012
    Ok, tak to bych řekl, že je jasné v čem byl problém. Tato verze http://www.myfonts.com/fonts/adobe/lucida-sans/ taky nepodporuje české znaky, zato tato http://www.myfonts.com/fonts/urw/lucida-sans/ podporuje. No, hlavně že už to funguje.
  • Tak a když to funguje, tak můžu ten font změnit, což? :-) Trebuchet MS by snad mohl mít úplně každý, když s Lucidou mohou být problémy.
  • Pozadí nasazeno - jen si zas říkám, že z tý mapy není moc vidět, jak je to nahoře tmavý. A vlastně pak není důvod to mít tak objemově velký. Takže bud bych to zesvětlil, nebo trochu zkomprimoval, půl mega je ta dost, řekl bych.
  • Monte, budu potřebovat ten obrázek patičky - aby to nedělalo dole ten odskok, musel jsem tam nastavit podklad a ten pak u těch varhánků čumí. Tak kdybys mi to poslal bez týhle průhlednosti - místo toho tam vrazil natvrdo tu hnědou.
  • upraveno 7. října 2012
    Nj, ale pokud někdo nebude mít Trebuchet (například já nemám) a zároveň bude mít Lucidu, tak se dostane do stejnýho problému. Takže bych "Lucida Sans" na druhém místě přepsal na "Lucida Sans Unicode", jedná so o stejný font, rozdíl je v tom, že Unicode podporuje i češtinu/svahilštinu/hinštinu/urdštinu/thajštinu apod :)
  • To nechápu, to Linux nemá tyhle safe fonty? Arial, Times, Trebuchet, Georgia, Palatino - to by snad mělo být všude, ne?
  • upraveno 7. října 2012
    No na Linuxu je to otázka distribuce, fedora je v defaultu nemá (nainstalovat si je je otázka 1 minuty). Ale asi máš pravdu, že uživatelů, kteří nemají Trebuchet a mají Lucidu je minimum. Já to řeším spíš čistě teoreticky (takže otázkou je, jestli to chceš řešit pro jeden případ z milionu).
  • dikes.

    Pomalu už tedy klidně přijímám stylovací přpomínky a návrhy k foru (webovou část musím ještě překlopit, dodělat).
  • ok, tak snad pomůže to druhý místo aspoň. Je to: Trebuchet MS, "Lucida Sans Unicode", "Helvetica Neue", Helvetica, Arial, sans-serif;
  • Jj, to je řekl bych ideální, když nebude mít uživatel Trebuchet, zkontroluje se jestli nemá Lucidu, nemá lucidu, zkontroluje se Helvetica Neue atd... např. u mě se to zastaví až u sans-serif :)
  • alek napsal(a):

    Pozadí nasazeno - jen si zas říkám, že z tý mapy není moc vidět, jak je to nahoře tmavý. A vlastně pak není důvod to mít tak objemově velký. Takže bud bych to zesvětlil, nebo trochu zkomprimoval, půl mega je ta dost, řekl bych.

    Já tu mapu vidím docela dobře. Tím obarvením se to nijak neztmavilo. Je to stejné jako předtím.
  • hmm, tak jo, věřím. Jen mi krvácí srdce, když vidím to půl mega a co z toho pak je. Nepomohlo by, kdyby se ten vnitřek/střed - který je vždy schvoaný za obsahem - prostě vyplnil barvou? :-)
  • upraveno 7. října 2012
    No kdyby se ta schovaná část obrázku vyplnila barvou, tak by to mohlo vypadat divně na zařízeních s nízkou šířkou displeje (smartphony).

    Tak já začnu tady trošku s připomínkama. Kolem vyhledávacího pole v sidepanelu je takový šedý rámeček (je dost blbě vidět), barvu toho rámečky bych změnil (asi na nějakou hnědou) to samé platí pro rámečky např. u spoilerů: asdfasdf a u tagu code: asdlfsafd.

    Dál se mi nelíbí citace, ten obrázek těch značek (“„) má takový slabý bílý/šedý rámeček, který je dost vidět na tom hnědém pozadí.

    Taky bych změnil barvu tlačítek např u pageru, asi do nějaké hodně světlé žluté...
  • 374 kB
    image
    k tomu sedící pata
    image

    barva pozadí: 59534e

Přidat komentář

bolditalicunderlinestrikecodeimageurlquotespoiler