Pluginy

upraveno 29. srpna 2012 v Všeobecná diskuze
O pluginech (a taky test zakládání diskuzí)
245

Komentáře

  • upraveno 18. září 2012
    už by ten fancybox měl fungovat, jdu vyzkoušet
  • Zkoušel jsem ted ještě pár pluginů v sidebaru - ale je to bída. Ani u jednoho se nedá dostat do nastavení (Latest Comments, Unread icon), jakoby nová vanilla změnila adresy.
  • upraveno 18. září 2012
    link
    No funguje to jaksi podivně mám pocit, nejsem si jist, jestli vždy...
  • hmm, tady to fachá (asi jsi tam atribut napsal přímo), ale ten plugin by snad měl automaticky detekovat obrázky a to u těch monteho nedělá.
  • Aha ono to funguje už tak, zakomentoval jsem v kodu jednu část a myslel si, že to byl ten trik... ale ono to funguje i tak.
    No já jsem to zkoušel i bez atributu, a to mi taky nešlo.
  • upraveno 3. října 2012
    Možná by to chtělo seznam startovních (těch co chceme hned po spuštění nového fora) pluginů v novém foru. Zatím je na icefire.ischiam.cz funkční:
    - Button Bar
    - Flagging
    - Gravatar
    - In this discussion
    - Q&A
    - Quotes
    - Tagging
    - WhosOnline
    ... další návrhy? :)
  • no spíš nám to asi určí to, co bude funkční ve 2.1 :-)
  • No to jo, ale mě spíš zajíma, jestli ještě nejsou nějaké pluginy typu "must-have" jako je například button bar, Quotes, bez kterého se spousta lidí neobejde :) (bez toho quotes by se i obešla, ale prostě ty fakt důležité pluginy).
  • jasný, tak to asi:
    LatestComment - výpis oblíbených/posledních diskuzí v sidebaru - nechci uživatele nutit pořád se vracet do kategorie
    Last RSS for Vanilla - výpis posledních článků z webu v sidebaru

    Rád bych - aspon časem
    - FB, TW apod. login
    - emotikony
    - fancybox nebo jiný lightbox
    - Unread Icon - pak by šlo snad označovat všechny nové komentáře, ne jen první nečtený
    - Vanoogle - stejné hledání skrze google jako na webu - to vanilla hledání e naprd
    - Voting

    Bude třeba něco proti spamu asi (Akismet?). A zůstává moje touha po Anonymous pluginu :-)
  • Tak FB, TW, G+ imho nebude problém, stačí se asi podívat do API jednotlivých platforem. Plugin emotikony už tu je, takže stačí zapnout. Ochranu proti spamu bych taky volil asi Akismet, protože ho vyvíjel developer vanilly. LatestComment bude asi třeba trošku modifikovat (pokud to neopraví autor pluginu), protože jednotlivé odkazy vedou kamsi doprčic. Doufám, že plugin Fancybox autor nebo někdo jiný updatne o novou verzi fancyboxu a opraví ten bug. No a s těmi Anonymous bude asi boj :)
  • Nebojujme, buď bude časem, nebo ne. Prostě uděláme co nejjednodušší registraci, i ten FB a TW tomu pomůže.
  • Tak už jsem upravil plugin LatestComment, už by to mělo fungovat jak má (ten člověk co to psal musí být na drogach, protože to co tam napsal...). V dashboard je i nastavení.
  • super, já se zas zrovna hrabal v Latest RSS, to bylo těsný :-)

    Tak si to někam zapiš, nebo třeba dej pozn. do Trella, at máme tyhle změny zaznamenaný.
  • akorát to asi ještě není zcela ok, čekal bych že navrchu ted bude tahle diskuze - nebo je tam nějaký časový limit?
  • No je tam nastavení (Most commented vs Latest Comment), ale jak se dívám, nedá se to přepnout na Latest Comment, jdu se na to ještě podívat.
  • Tak jsem úplně tu možnost odstranil a nastavil to defaultně řadit podle Latest Comment
  • ok, tahle možnost stačí. Stejně je taková chabá náhržka toho panelu aktivit na současném IF a jestli budou lidi na něco nadávat tak na tohle, že nemaj v sidebrau přehled o nových přípěvcích v jenotlivých topicích.
  • vypnul jsem gravatar - hraju si trochu s testováním odezvy (http://tools.pingdom.com/) a tohle docela zřalo.

    Jak to vlastně bude v migraci? Můžeš tam nastavit uživatelům nějakou cestu a já bych pak jen složku s avatary na daný místo vložil?
  • No musím se na to podívat, ale na první pohled se jedná o sloupec Picture v tabulce users, kde je jakési ID obrázku, které nevím nevím na co odkazuje...
  • Asi to nemá smysl moc řešit, páč jak koukam vanilla používá trochu složitější souborovou strukturu, tak bude asi stejně nutný, aby si to lidi nahráli znovu.
  • No povedlo se mi k tomu Latest Comments nacpat počet příspěvků :D, ale nemůžu přijít na to, která proměnná = počet nepřečtených komentářů :)
  • tak to už jsi blízko :-)
  • Už jsem přidal i podmínku, aby se nezobrazovala ikonka s nula příspěvky, ale jak nepřijdu na to, která je ta správná proměnná, tak je to úplně k ničemu :D
  • Už se trochu ztrácím, netušíš jestli jsme zkoušeli http://vanillaforums.org/addon/rolebadges-plugin ?

    Napadlo mě to ted při sarvenově:
    napadlo mi, čo tak dať možnosť registrovaným ľuďom vybrať si House/Rod a mať na základne neho buď iný skin (ale tušim som zachytil, že skiny nie su) alebo vytvoriť klany, alebo niečo... proste ak sa náhodou pohádam s nevadou :) tak nech všetci vidia, že je to spor vo vnútri starkovského klanu :))
    Ale možná by se to dalo využít i k otmu, co kdysi někdo navrhoval a sice jako odznáčky „četl jsem knihy 1-4“ apod. Kvůli spoilerům...
  • Nezkoušeli, ale jako odznáčky by se to možná dalo využít. Třeba zkusit co se s tím dá dělat. Ale líbí se mi ten nápad.

    Další plugin který bych asi zapnul (je přímo v officiální nabídce) je Extended Profile, který umožňuje zadat do provilu volitelné informace. Mohli by jsme to omezit na pár vybraných informací jako například -- oblíbíbené postavy, oblíbený rod apod.

    btw ty skiny by taky nebyly špatný, ale problémy jsou hned dva:
    1. vanilla žádným způsobem nepodporuje nastavení vlastního skinu pro uživatele
    2. někdo by ty skiny musel udělat (já bych klidně jeden udělal)
    z čehož mi vychází, že je to bohužel nereálné (hlavně ten první bod, plugin neexistuje a napsat ho není vůbec triviální, vzhledem k tomu, že údaj o skinu by se musel ukládat pravděpodobně jak do cookies tak do databáze)

    ještě k tomu LatestCommented -- nebude to úplně triviální, protože budu muset vydolovat pár dat z databáze, ale imho to pujde. V průběhu týdne to snad udělám.
  • upraveno 14. října 2012
    No RoleBadges plugin je celkem pěkně napsaný, takže by se to možná dalo využít a upravit tak, aby se vedle nicku zobrazoval Rod nebo i to co už má uživatel přečtené, ale nebude to nic lehkého. Asi bych k tomu využil plugin "Profile Extender" z něj by se pak získaly informace o rodu atd.
  • skiny ne! :-)

    rozšířený profil nezní špatně, ale ty badge bych primárně využil na to kolik knih dotyčný čet apod.
  • aha, už ty badge vidím - to se váže na ty ofiko role, to mi nedocvaklo. Tak buď teda pro tyhle účely využít ten rozš. profil nebo nějaký podpis - ale tomu bych se vyhnul, lidi tam pak cpou kraviny :-)
  • No já myslím, že by to němělo být tak těžký upravit, ale to až časem. Stačí přidat nastavení do profilu uživatele, přidat jeden sloupec do tabulky "Gdn_User" (kde bude plugin ukládat kterou knihu uživatel četl) a vyměnit ikonky. A nebo využít ten rozšířený profil, ale muselo by se tam přidat nějaké drop down menu, kde by byly na výběr jen knížky, které už vyšly. Pak by neměl být problém to zobrazit vedle komentáře uživatele :)

Přidat komentář

bolditalicunderlinestrikecodeimageurlquotespoiler